Стипендія

Ні для кого не є секретом, що стипендію можуть отримувати не лише поляки, але й українці, що вчаться в польських вузах! Стипендії бувають різних видів і КОЖНОМУ студенту можна підібрати той варіант, який підійде особисто йому!


Розглянемо деякі види стипендій, які доступні українцям при вступі або переході до польського вузу:

 

  1. По-перше, величезний вибір стипендіальних програм пропонують українським студентам, що володіють картками поляка (тобто прирівнюються до громадян Польщі). Наприклад, ректорські стипендії внз, стипендія Міністра освіти та ін. - подаватися можуть усі студенти з високим середнім балом успішності і картою поляка.
  2. По-друге, стипендії за академічні успіхи! Такі стипендії дають як усередині внз (наприклад, "Лідер академії" в Академії Економіці, Радом) так і національні фонди Європейських країн (наприклад, Вишеградська стипендіальна програма). Основні вимоги: середній бал за результатами 1 семестру має бути вище ніж 4,5 (по 5-ти бальній системі) і відмінне знання польської мови.
  3. По-третє, соціальні стипендії - для студентів з малозабезпечених сімей, особам з обмеженими можливостями. Соціальна стипендія дається також студентам, які того заслуговують, тобто окрім інших умов необхідно добре знати польську мову і мати відмінну успішність по предметах.
  4. А також спортивні стипендії - тільки за видатні досягнення в спорті (призові місця в Національних, Європейських чемпіонатах, Олімпіадах).
  5. Також існують стипендії за наукові досягнення, за внесок у розвиток міст і регіонів Польщі, значний внесок у розвиток науки, культури і інших областей. Найвідоміщі такі стипендіальні програми це: Стипендія ім. Станіслава Грабского, ім. Королеви Ядвиги, ім. С. Банаха, Фонду ім. Богдана Лысяка та інші.
  6. Поширеними також являються стипендії Європейських університетів і урядів інших країн. Тут можна згадати про Вишеградську стипендіальну програму, а також стипендії від французького, німецького урядів, Міську стипендіальну програму Президента Міста Люблін і інші.


Стипендії в Польщі стартують від 150 і до 700 євро в міс (залежно від типу стипендіальної програми). Це дозволяє не лише мати щомісячний дохід, але й повністю покривати витрати на житло та харчування в Польщі.


Можливість отримати стипендію тепер мають не лише студенти державних вузів, але і приватних! Один з найпопулярніших приватних вузів серед іноземців - Vistula вперше оголосив конкурс на можливість вчитися безкоштовно і отримувати стипендії, і не тільки! Подробиці конкурсу!


Найпопулярніші стипендіальні програми пропонує Економічний Університет в Катовіце, при чому стипендії пропонують українським студентам, як на Бакалавраті (до 13 000 євро), так і на Магістратурі (до 10 000 євро)! Розмір стипендії варіюється від 300 до 1000 злотих в мес (залежно від середнього балу). Також великий вибір стипендій і грантів пропонує Люблінська політехніка, починаючи від державних стипендій, соціальних і закінчуючи унікальною можливістю отримати стипендію на освітньому рівні Магістра в сфері фінанси, мистецтва, менеджменту та управління від уряду Франції (польсько-французька мова навчання). Західнопоморський Технологічний університет пропонує можливості отримувати стипендії від уряду Німеччини (DAAD) і Японії (стипендіальна програма Вулкан).


Стипендіальні програми, фонди і вузи мають ряд вимог до абітурієнтів і ці вимоги можуть відрізнятися, але можна виділити основні вимоги до тих, що бажають отримати стипендію в польських вузах:

 

  • наявність карти поляка (якщо претендуєте на стипендію польського уряду та ін., що передбачають наявність карти);
  • високий рівень володіння польською мовою (підтверджений сертифікатом або результатами державного сертифікованого екзамена з польської мови);
  • високий середній бал атестату/диплому, як правило від 4,5 (за 5-бальною шкалою);
  • дипломи, сертифікати, медалі, що підтверджують активну соціальну, спортивну діяльність, а також участь в соціальному житті інституту/школи.

Ми у свою чергу, індивідуально підходимо до кожного нашого клієнта і допоможемо Вам вибрати недорогий або безкоштовний варіант, виходячи з Ваших побажань і можливостей!
Допоможемо утілити усі Ваші плани на шляху до мрії!

 


 Н
а
в
е
р
х