Безпека навчання за кордоном

Освіта за кордоном змінить ваше життя, відкриє шлях всього нового і дасть можливість зав'язати міжнародні дружні стосунки.


            Основні поради з безпеки навчання за кордоном

1. Ознайомтеся з законами приймаючої країни
Коли ви перетинаєте кордон, вас більше не захищають закони і конституційні права вашої країни. Якщо у вас виникнуть проблеми з законом, вам потрібно буде зв'язатися з найближчим консульством, яке зможе допомогти вам знайти адвокатів, які говорять на вашій мові. Щоб залишатися в безпеці, зробіть її своїм пріоритетом і дізнайтеся закони країни перебування.
2. Будьте в курсі місцевих подій і новин
Завжди потрібно знати, які події розгортаються навколо вас. Якщо ви почуєте про бурхливі протести, запланованих в сусідньому місті, уникайте подорожей туди у вихідні. Запитуючи місцевих жителів, читаючи новини і залишаючись в курсі рекомендацій вашого консульства, ви зможете добре орієнтуватися в тому, що відбувається і коригувати ваші плани з урахуванням найбільшої безпеки.
3. Обговорюйте плани поїздок
Якщо ви подорожуєте в інші міста або країни на вихідні, обговоріть свої плани з батьками або друзями хоча б по електронній пошті. Оновлюйте статуси в соціальних мережах або блогах, так як це дозволяє всім бачити, що у вас все добре.
4. Остерігайтеся кишенькових злодіїв
Візьміть собі за правило завжди тримати під контролем ваші речі і використовувати спеціальні пояса-гаманці в аеропортах і на вокзалах.
5. Користуйтеся тільки офіційним таксі
Не сідайте в перше ліпше таксі, а пройдіть в спеціально відведене місце, де формується черга на офіційні авторизовані таксі. Не використовуйте таксі, які не мають на зовнішньому борту телефонний номер або назва компанії, так як такі машини, ймовірно, є неофіційними. Будьте обережні, коли вам пропонують послуги неавторизованих таксі.

                                                        Що потрібно знати про туристичний і медичне страхування

 

Неважливо, скільки триває програма навчання, в будь-якому випадку ви повинні мати міжнародну медичну страховку на кожен день перебування за кордоном.

По-перше, перевірте, чи входить у вартість програми навчання за кордоном базова туристична або медична страховка. Ось основні випадки, які, як правило, покриває страховка:

 • Затримка / відміна рейсів.

 • Втрата або крадіжка багажу.
 • Базове медичне обслуговування (транспортування, невідкладна терапія травм і хвороб).

 

Але вона, як правило, не покриває:

 • Травми від занять спортом і пригодницького туризму.

 • Попередньо існували медичні проблеми.
 • Травми, отримані під впливом алкоголю або наркотиків.
 • Ускладнення від скасування вживання лікарських засобів.

 

Постарайтеся не купувати перший-ліпший поліс або найдешевший варіант, так як він може не покривати можливих ваших потреб. Обов'язково переконайтеся, що поліс включає в себе дорогу медичне транспортування, а також госпіталізацію і лікування в разі непередбачених екстрених ситуацій.

                                      Інформація, яка допоможе вам вибрати правильний план страхування

 1. Якщо у вас є вже відомі проблеми зі здоров'ям, будь то астма або проблеми з серцем, переконайтеся, що ви знайдете план, який охоплює можливі витрати на лікування вже існуючих захворювань за кордоном. Навіть якщо в плані вказано, що це так, переконайтеся, що цього буде достатньо.
 2. Травми, отримані практично на всіх спортивних заходах за кордоном, як правило, не покриваються основними міжнародними планами медичного страхування. Якщо ви плануєте кататися на лижах, їздити на велосипеді або на мопеді, то можете додати це в додатковий план страховки, щоб ви були в безпеці.
 3. Гарний базовий план страхування подорожей буде включати покриття «переривання рейсу або його затримку», тобто в разі затримки або скасування рейсу вам відшкодують будь-які збори, пов'язані з готелями, і т. д.


                                                                            Несподівані проблеми за кордоном

 

Втрата банківської карти

Необхідно негайно зателефонувати в банк і відключити карту. Перед від'їздом знайдіть інформацію, як дістатися до банку, щоб повідомити про загублену карту за кордоном. Ви завжди повинні мати відповідний номер телефону, номер банківського рахунку та ксерокопію банківської карти.
Використовуйте резервну карту. Заміна карти зазвичай займає 2-3 робочих дні. Наявність додаткової банківської карти може стати в нагоді в надзвичайних ситуаціях.

Грошові перекази
Якщо ви дійсно в скрутному становищі, вам можуть перевести гроші. Ви зможете забрати гроші з найближчого місцевого відділення грошових переказів, надавши посвідчення особи з фотографією та кодовий номер операції. Western Union є найбільш надійним способом оперативно відправити гроші за кордон.

Якщо ви втратите свій паспорт
Ви повинні будете відвідати найближче консульство і подати заявку на отримання тимчасового паспорта. Щоб подати таку заявку, ви повинні будете надати своє фото і ксерокопію старого паспорта, тому переконайтеся, що вона у вас є.

Якщо є необхідність в невідкладній медичній допомозі

Зателефонуйте на місцевий номер екстреної допомоги. У більшості європейських країн екстрений номер 112 може викликати швидку допомогу, поліцію або пожежну службу. Переконайтеся, що знаєте цей номер для своєї країни.
Зателефонуйте в найближче консульство. Якщо для вашого життя немає надзвичайної загрози, найближчого посольства або консульства може надати список прилеглих хороших лікарень і лікарів, в т. ч. тих, що говорять на вашій рідній мові.
Зверніться в страхову компанію. Нехай вони будуть в курсі вашої ситуації, і подавайте позов на відшкодування витрат, як тільки можливо. Багато великих страховіих компаній мають 24-годинну лінію екстреної підтримки.
Повідомте про ситуацію куратору програми з навчання за кордоном. Деякі програми навчання за кордоном мають 24-годинну лінію, куди студенти і батьки можуть додзвонитися по терміновим питанням.


                                                 Завжди майте при собі наступні контакти для непередбачених ситуацій

 

 • Контактні телефони та адреса вашого посольства / найближчого консульства. Якщо реєстрація вашої поїздки в посольстві не відбувається автоматично, постарайтеся переконатися, що ваша подорож зареєстровано в посольстві, яке зможе в разі непередбачених обставин вам допомогти або проінформувати вас про можливі небезпеки. Якщо ви втрачаєте паспорт, маєте проблеми з законом або потребуєте медичної або юридичної допомоги, місцеве консульство зможе вам допомогти.
 • Контактні телефони та адреса страхової компанії. Вони зможуть надати вам допомогу і сприяння, так що бажано, вибирайте поліс з такою можливістю.
 • Будь-які можливі локальні контакти. Переконайтеся, що у вас є контактні телефони кількох людей в країні навчання, таких як ваш одногрупник і координатор програми навчання за кордоном.
 • Контакти представника агентства. Ми завжди намагаємося бути на зв'язку з вами і допомогти в будь-якій непередбаченій ситуації.


Прочитавши все це, ще раз подумайте про те, як багато переваг і можливостей дасть вам навчання за кордоном, а також про те, що для переважної більшості іноземних студентів зарубіжний досвід проходить без серйозних ускладнень. У той же час, знаючи, як реагувати на небажані ситуації за кордоном і маючи на цей випадок план дій, ви зможете відправлятися за кордон з повним душевним спокоєм.

  


 Н
а
в
е
р
х