Поширені запитання

 »У мене є закордонний паспорт, як я можу поїхати на роботу в Польщу і на який термін?

При наявності закордонного паспорта - Ми робимо всі необхідні документи і переклади для отримання дозволу на роботу на початковий термін від 2 місяців до 180 календарних днів (6 місяців), на підставі якого консульство Польщі видає Вам робочу візу класу D: (180/180, 180/360)
На підставі виданої візи і дозволу на роботу Ви приїжджаєте в Польщу на роботу і працюєте максимум 6 місяців. По закінченню цього терміну (6 місяців), якщо ви себе добре зарекомендували, Вам видають дозвіл на роботу терміном від року до трьох років, на підставі якого Ви отримуєте візу для подальшої роботи на території Республіки Польща. Ті, хто пропрацювали на території Польщі більше трьох років, без тривалих розривів більше 180 днів, можуть подати документи до відповідних органів Республіки Польщі на присвоєння їм Віда на проживання (ВНЖ, ПМЖ) з подальшим громадянством. Жителі України мають право мати два види на проживання - Польщі та України не втрачаючи юридичної сили обох.


»Який контракт я підписую на території Польщі?
По приїзду в Польщу в офіс - Ви підписуєте контракт (Види контракту: Umowa o prace, Umowa zlecenia або Umowa o dzielo), в цьому контракті прописуватися:

  • data zawarcia umowy - Дата підписання договору;
  • okreslenie rodzaju umowy - На який термін підписується договір від 6 місяців і більше (безстроково);
  • okreslenie stron umowy - Між вами і підприємством;
  • okreslenie rodzaju pracy - Посадові обов'язки (то, що ви робите на роботі);
  • okreslenie czasu pracy - Скільки годин на день Ви зобов'язані пропрацювати;
  • okreslenie wynagrodzenia - Скільки Вам заплатять за годину роботи;
  • okreslenie miejsca pracy - Вказується адреса де буде проходити ваша трудова діяльність.


»Як мені виплачується заробітна плата?
Заробітна плата Вам виплачується на банківську карту польського банку PKO, WBK або інших банків польських з 10 по 15 число включно - ці умови обумовлені у Вас в вашому контракті (Umowa o prace, Umowa zlecenia або Umowa o dzielo).


»Я хочу поїхати з дівчиною та друзями в Польщу, чи можемо ми працювати разом?
Так можете. Чим більше друзів Ви зберете - тим веселіше і економніше буде Ваша програма. Жити можна всім разом.


»Скільки мені потрібно грошей на місяць на харчування в Польщі?
Ми рекомендуємо брати з собою 100 євро на людину на місяць на продукти. Вам цієї суми цілком вистачить з головою за умови, що ви не будете жити на одних бутербродах з ковбасою і сиром, а зрідка готувати. Скрізь, де Ви будете жити, є плити і необхідний посуд для приготування їжі. Даля Вас ми рекомендуємо подивитися ціни в продуктових магазинах, таких як «Carrefour» і «Biedronka». Для того щоб подивитися ціни на сайті магазина, натисніть на напис (Zobacz gazetke), тому представлений каталог цін, а також знижки на товари.


»Що мені робити, коли у мене закінчиться піврічна віза?
Після відпрацьованих 6 місяців, Вам може бути видано іменний дозвіл на роботу від року до трьох років, на підставі якого робиться робоча річна віза 360/360, зі збереженням робочого місця. Тобто, Ви повинні повернуться на Україну для отримання нової візи і зателефонує нами для того, щоб ми Вас поставили в консульство на подачу документів на візу, а також для консультації з візових питань. Для гідних працівників по закінченню піврічної візи допомагаємо зробити карту побиту (KARTA POBYTU), для отримання подальшого виду на проживання, а в наслідку громадянства ЄС.


»Чи можу я розраховувати на підвищення заробітної плати після того, як я відпрацюю кілька місяців в Польщі?
Так можете! Студенти, які показують себе добре на роботі, не прогулюють, старанно і уважно ставляться до своєї роботи, можуть розраховувати на індивідуальне підвищення заробітної плати.


»Чи можу я працювати на території Польщі за іншими візами категорії "С" або без візи?

Ви маєте право працювати в Польщі строго по робочій візі категорії "D" до 180 робочих днів. За іншим категоріям віз (шенген "С"), Ви не маєте право на отримання роботи на території Польщі. З біометричним паспортом Ви маєте право поїхати за програмою Work and Travel Poland і працювати не більше 90 днів. Також обов'язкова наявність робочого запрошення й інших документів, необхідних для участі в програмі за умовами безвізового режиму.


»Чи можу я легально працювати на території ЄС, а також Польщі без візи?
ТАК! Про це більш детальніше ми розповіли в попередніх питаннях. Варто зазначити, що офіційно беруть на роботу тільки деякі роботодавці, тому кількість вакансій по безвізу обмежена.


»Які будуть наслідки при роботі без даних дозвільних документів?
При роботі в кожній із країн співдружності ЄС без дозволу на роботу цієї країни, Вам загрожує депортація і штраф від 2 до 3,5 тисяч євро в залежності від країни.

 


 Яндекс.Метрика
design by webdoors.


Н
а
в
е
р
х