Безкоштовна освіта в Польщі - можливості для українців

Освіта в Польщі це один з найпоширеніших напрямків для українських студентів, щорічно в Польщу їдуть вчитися тисячі українських студентів. І слід зазначити, що не всі знають про можливості безкоштовної освіти в Польщі.

В першу чергу, широкі можливості для безкоштовної освіти доступні власникам  Картки Поляка. Власники картки поляка мають право навчатися безкоштовно в державних вузах польською мовою навчання, всі державні вузи надають такі можливості. Серед найпопулярніших державних вузів лідирують Варшавська Політехніка, Вроцлавський, Ягелонський, Люблінський політехнічний, Сілезький університет. З огляду на, що більшість жителів Західних областей мають карти поляка або можливість їх отримати — дуже багато українців має шанс навчатися в Польщі безкоштовно або претендувати на стипендії. Власникам карт поляка пропонуються знижки і стипендії не тільки в державних, а й у приватних вузах, наприклад Польсько-Японська Академія, Академія Економіки в Радомі і ін.

Вчитися безкоштовно українці також можуть на магістратурі державних ВНЗ. Кількість квот на безкоштовні місця у ВНЗ 1-3 на кожному факультеті. Вимоги до кандидатів — знання польської мови, високий рівень оцінок в дипломі бакалавра. Наявність дипломів, сертифікатів, участь в олімпіадах, спортивні досягнення — тільки збільшить Ваші шанси на отримання безкоштовного місця. Отримати це безкоштовне місце — абсолютно реально!

Також безкоштовні місця за конкурсом надають для українців і на бакалаврат деякі вузи, зокрема стипендіальні програми надають Університет в Катовіце, Сілезький університет та ін. Кількість місць на такі програми обмежена (1-2).

Заявки на всі безкоштовні варіанти навчання (Бакалаврат, Магістратура і грантові програми) — приймаються заздалегідь. Як правило, прийом заявок закінчується в травні місяці. Щоб забронювати собі місце і мати більш широкий вибір і вузів і більше шансів на отримання спеціальностей— заявки потрібно подавати вже восени з метою навчання на осінньому семестрі наступного навчального року.

Варто також відзначити, що студенти можуть не тільки вчитися безкоштовно, але і/або отримувати стипендії. В основному стипендії бувають за академічні успіхи, спортивні досягнення, соціальні (для студентів з малозабезпечених сімей, особам з обмеженими можливостями), а також іменні стипендії наукових діячів, уряду Польщі (наприклад, стипендія Міністра освіти) і Ректорські стипендії та багато інших. Стипендії в Польщі стартують від 200 і до 700 євро  на міс (в залежності від типу стипендіальної програми). Це дозволить вам не тільки мати щомісячний дохід, а й повністю покривати витрати на житло і харчування в Польщі.

Найпрестижніші стипендії - це стипендії Ректора, Стипендія Міністра освіти Польщі та ін. Основні види стипендій доступні не лише власникам карт поляка, але і для українців без карт також є варіанти отримати і знижки та стипендії на навчання. Вузи пропонують стипендії французького, німецького, японського уряду і іменні стипендії, наприклад, ім. Л. Кіркланда, ім. Королеви Ядвіги, ім. С. Банаха та інші.  

Вимоги для отримання стипендії:

  • наявність картки поляка (якщо претендуєте на стипендію польського уряду та ін., що передбачають наявність картки);
  • високий рівень володіння польською мовою (підтверджений сертифікатом або результатами державного сертифікованого іспиту з польської);
  • високий середній бал атестата/диплома, як правило від 4,5 (за 5-бальною шкалою);
  • дипломи, сертифікати, медалі, що підтверджують активну соціальну, спортивну діяльність, а також участь в соціальному житті інституту/школи.


Будь-який українець має можливість не тільки отримати якісну Європейську освіту в Польщі, а й отримувати стипендії або повністю звільнятися від оплати за навчання! Головне — це бажання і прагнення!

Ми в свою чергу, індивідуально підходимо до кожного нашого клієнта та допомагаємо Вам обрати недорогий або безкоштовний варіант, виходячи з Ваших побажань та можливостей!

 

Ми допоможемо втілити всі Ваші плани на шляху до мрії!

 Яндекс.Метрика
design by webdoors.


Н
а
в
е
р
х