Еміграція за кордон

За даними статистики 70-80% наших співгромадян хочуть емігрувати з країни. Однак в реальності їдуть не більше 1-2%. Чому так відбувається?

Головна причина полягає в тому, що люди не знають яким способом можна іммігрувати в країни Європи і США. Також люди замислюються про це занадто пізно, коли вже є сім'ї, діти, усталений побут. Ну і третя важлива причина: наші люди не знають іноземних мов, а вивчити їх у дорослому віці, коли у тебе і так купа турбот і проблем досить складно.

Серйозною перешкодою також є неготовність людини перевчатися. Скажімо інженер хоче працювати інженером і за кордоном, менеджер - менеджером. Однак на жаль є дві причини, через які це практично неможливо. Це - незнання іноземної мови і відсутність місцевої вищої освіти. Якщо з мовою тут більш-менш все зрозуміло (ну не може кваліфікований фахівець не знати мову на якому спілкуються всередині фірми), то з освітою потрібно пояснити.

Багато хто впевнений, що факт існування законів про «визнання» або нострифікацію вітчизняних дипломів в країнах Європи чи Америки, забезпечує їм визнання як місцевих спеціалістів. Категорично ні. Самі подумайте - ви директор підприємства і у вас є резюме місцевих випускників і ось вам надіслав своє резюме випускник з Гватемали, який ще й володіє мовою недосконало. Чи будете ви розглядати його кандидатуру? Навряд чи. І не важливо, що його диплом теж визнається і нострифікований. Ви просто нічого не знаєте про ту країну і якість освіти.

Тому можна з упевненістю сказати - НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ імміграції та побудови успішної кар'єри на Заході - ЦЕ ОТРИМАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ в країні, куди ви хочете іммігрувати.

Здобувши освіту в країні, в якій ви б хотіли жити, ви відразу отримуєте дуже багато переваг:

 • Ви звикнете і освоїтися як удома в даній країні
 • У вас з'являться нові  зв'язки і знайомства, які вам допомогатимуть надалі
 • Ви отримаєте ПМП, а може навіть дозвіл на проживання в цій країні
 • Ви можете пройти навчання з одночасною стажуванням, що дасть вам реальний досвід роботи
 • У вас буде місцева освіта. Володіючи ВНЖ, знаючи місцеву мову досконало і маючи місцевий диплом роботодавець буде розглядати вас нарівні з місцевими фахівцями

Якими ще перевагами володіє освіта за кордоном? Є два основних способи імміграції - через навчання і через роботу. Чому складно іммігрувати через роботу - описано вище. Незнання мови, відсутність місцевої або західної освіти, відсутність досвіду роботи в даній країні - це все серйозні бар'єри для отримання робочої візи.

До речі саму студентську візу як правило отримати легше ніж робочу - менше документів треба, краще відсоток видачі віз і т.д.
Ось що дає навчання в країні бажаної імміграції в плані подальшого перебування:

 • Студенти мають право підробляти. За ці гроші багато хто оплачують і навчання і проживання
 • Під час навчання ви можете пройти стажування і потім влаштуватися на це ж підприємство на роботу
 • Також можна брати участь у стажуваннях OPT (Optional Practical Training) за спеціальністю, тривалість такого стажування від 12-29 міс. Такий вид стажувань пропонують багато університетів і коледжів
 • Деякі студенти залишаються працювати в університеті
 • Навчаючись в одній країні ви можете перевестися в іншу, куди безпосередньо потрапити досить складно. Наприклад, навчаючись в Польщі ви можете перевестися на навчання в Німеччину або Францію
 • Навчаючись в країні ви ясно бачите ситуацію на ринку праці. Які спеціальності користуються попитом, які вимоги, які тенденції. 

Інша важлива причина чому люди прагнуть виїхати здобувати освіту в іншій країні - це бажання працювати в улюбленій галузі. В бідних країнах на зарплату вчителя, вченого, інженера, держслужбовця практично неможливо вести нормальний спосіб життя. Неможливо гідно жити на 200-300 доларів в 21-му столітті. Тому навіть для тих, хто не хоче емігрувати, але хоче присвятити своє життя улюбленій справі єдиний шлях - еміграція з подальшою побудовою кар'єри.

Розуміння всіх вище перерахованих фактів і факторів приходить до звичайних людей. Досить подивитися на кількість співгромадян, що навчаються за кордоном. Їх кількість зросла в десятки разів за останні роки. При чому це не тільки молоді люди у віці 17-20 років, а й набагато старші люди. На заході вчаться все життя і досить часто змінюють свою професію.

Що ще стримує людей від навчання за кордоном крім страху, незнання і т. д.? Небажання знову вчитися і відсутність грошей.
З небажанням вчитись заново мало що можна зробити окрім спроби пояснити, що якщо ви вивчились в країні бажаної імміграції - то ви будете працювати фахівцем і отримувати більше, а якщо ви просто поїдете працювати, то це буде низькокваліфікована робота без особливих перспектив.

А ось з відсутністю грошей на навчання цілком можна впоратися. Де заробити за 6-12 місяців собі грошей на навчання.

 


 Н
а
в
е
р
х