Система освіти в США

Загальні відомості    Система образования США

 

Особливістю системи освіти в США є не підпорядкованість вузів урядовим установам. Практично всі ВНЗ знаходяться під управлінням штату, муніципальної влади або в приватному управлінні.

 

Типи вузів

 

ВНЗ США діляться на 2 види: університети і коледжі. Це поділ тільки за спрямованістю підготовки студентів. Якщо коледжі вибирають технічну спрямованість для своїх студентів і в основному надають програми підготовки Associated Degree і Bachelor Degree своїм студентам. То університети присуджують ступені Master Degree і Doctor of Philosophy, спираючись на наукову діяльність своїх студентів, також в університетах можлива післядипломна освіта (аспірантура).

 

Освітні ступені

 

Випускникам присвоюються такі академічні ступені:

Ступінь Терміни навчання Опис
Associated Degree 2 роки Ступінь Асоціата дозволяє отримати базові знання та навички в певній спеціальності. Це короткострокові програми з широким вибором спеціальностей, присуджуються в таких областях як: Science, Arts, Business, Health Service Technologies. Є неповною вищою освітою, після отримання AS degree студент може вступити на 3-й курс університету і продовжувати навчання на бакалавраті.
Bachelor Degree 4 роки Ступінь бакалавра - найбільш популярна форма вищої освіти в США. Ступінь присуджується після закінчення як коледжів, так і університетів в різних областях науки: економічних, соціальних, технічний та інших напрямках. Є повною вищою освітою.
Master Degree 1-2 роки Ступінь магістра - повна вища освіта, є науковим ступенем. Присуджується тільки університетами на базі диплому про закінчення бакалаврату. Передбачає наукові дослідження в сфері спеціалізації, після отримання ступеня магістра відкритий шлях до отримання докторського ступеня.
PhD - Доктор філософії, науковий ступінь. Присвоюється випускникам, які хочуть побудувати кар'єру в сфері наукових досліджень або / та викладання у ВНЗ
ESL program - Програма «Англійська як друга мова» (ESL) пропонує заняття в напрямках говоріння, аудіювання, читання і письмо, щоб допомогти студентам покращити англійську мову. Ця програма готує їх до вступу в інститути, коледжі для отримання подальшої освіти і наукового ступеня (Ступінь Асоціата, Бакалаврат) в професійних освітніх програмах університету, які вимагають високого рівня англійської мови.


 
Навчальний процес

Навчання здійснюється на денній, вечірній і віддаленій формі. Перевага освіти в Америці в тому, що початок семестрів відбувається 3-4 рази на рік. Відповідно і почати навчання можна в будь-яку пору року, а не чекати 1 вересня. Також в навчальному році студенти можуть навчатися не лише на осінньому, весняному семестрі, але і вчитися влітку. Це дозволить швидше закінчити навчання та отримати довгоочікуваний диплом.
Осінній семестр як правило триває з вересня до січня, зимовий - з січня до травня, весняний з лютого до червня, річний з травня до серпня. В кінці кожного семестру є екзаменаційна сесія.
На денній формі навчання студенти відвідують лекції, семінари, лабораторні, 3-5 рази в тиждень. Субота, неділя - вихідні дні. У всіх коледжах і університетах, як правило, використовується шкала з п'яти літерних позначень: «A», «B», «C», «D» і «F». «A» - найвища оцінка, «F» - нижча, що означає незадовільний результат.
Особливість навчального процесу в Америці є складання індивідуального розкладу для кожного студента. По приїзду кожен студент може вибрати собі список дисциплін, які він хотів би прослуховувати на найближчий семестр. При цьому студент обирає основні дисципліни, які відповідають області його спеціалізації, а також другорядні. Перевага такої форми навчання, що студент сам собі становить розклад занять, коли і які дисципліни він буде відвідувати, а також звільнення від обов'язкового відвідування непотрібних предметів (напр., етика, історія), якщо вони не є обов'язковими для його сфери навчальних інтересів.
Всім студентам надаються в користування бібліотеки, обладнані комп'ютерні класи з виходом в інтернет, лабораторні класи, спортивні зали, басейни, корти, гуртожитки. Відмінною особливістю ВНЗ в Америці є розвинена система інфраструктура кампусів. Перебуваючи на території коледжу кожен студент може знайти для себе не тільки навчальні класи, а й гуртожитки, бібліотеки в доступній області.

 

Дипломи

 

Дипломи американських вищих навчальних закладів та коледжів визнаються у всіх країнах світу. За рівнем довіри і визнання в світі дипломи американських коледжів і університетів є одними з найкращих. Додаткове їх підтвердження не потрібно

 

 Яндекс.Метрика
design by webdoors.


Н
а
в
е
р
х