Система освіти в Польщі

 

 


Загальні відомості

На сьогоднішній день в Польщі налічується більше 450 вузів, які пропонують студентам навчання на більш ніж 200 спеціальностях. У польських вузах навчається близько 2 мільйонів студентів. За цим показником Польща займає четверте місце в Європейському Союзі.
В 2012-213 навчальних роках в Польщі навчалося понад 12 000 українських студентів.

Типи ВНЗ в Польщі

У Польщі існують два типи вищих навчальних закладів: державні і приватні. Всі вузи поділяються за профілем на: класичні університети, технічні, медичні, військові і так далі вищі навчальні заклади. Університетами можу називатися тільки ті вузи, які уповноважені присвоювати докторські ступені (PhD), всі інші називаються вища школа, академія і т.д.

Початок навчання і ступна компанія

Навчальний рік в польських вузах розпочинається 1 жовтня або 1 березня. У цьому зручність і відміну польської системи вищої освіти від нашої. Навесні можуть вступити вчитися ті абітурієнти, які з яких-небудь причин не встигли це зробити восени.
Таким чином, вступна кампанія безперервно триває практично цілий рік.
Ми рекомендуємо дотримуватися термінів подачі документів, які наведені нижче:

  • для бажаючих навчатися з 1 жовтня - до 15 серпня;
  • для бажаючих навчатися з 1 березня - до 15 січня.

 

Освітні ступені

Випускникам присвоюються такі академічні ступені

 

Ступінь Термін навчання
Опис
Бакалавр
(Licencjat, BA)
3-3,5 роки Ступінь бакалавра дозволяє отримати базові професійні навички фахівця в своїй області. Після отримання ступеня бакалавра можна шукати роботу на підприємствах країни або продовжувати навчання далі. Є повною вищою освітою
Бакалавр (Inzyneir, BSc)  3,5-4 роки Ступінь присвоюється після навчання в технічному вузі з економічного, технічного або сільськогосподарського напрямку. Також є повною вищою освітою
Магістр (Magister, MA, MSc)
на базе диплома бакалавра
 1,5-2 роки Ступінь присвоюється після навчання у вузі на базі диплома бакалавра. Навчання магістра (або еквівалентна ступінь, яка залежить від галузі навчання, наприклад, магістр-інженер) зосереджено в основному на отриманні теоретичних знань і розвитку творчих здібностей студента. Після отримання ступеня магістра відкритий шлях до отримання докторського ступеня
Магістр (Magister)
на базе аттестата
 4,5-6 роки Цей ступінь присвоюється після навчання на базі атестата про повну загальну середню освіту. Доступно тільки для ряду спеціальностей (медицина, юриспруденція, фармакологія, психологія і т. Д.), Де потрібен час не тільки для отримання базових навичок, а й для глибокого освоєння спеціальності

 

Навчальний процес

Обучение осуществляется на дневной, заочной, вечерней и удаленной формах. Навчання здійснюється за денною, заочною, вечірньою та віддаленої формах. Найбільш поширені перші дві форми навчання.


На денній формі навчання (стаціонарна) студенти відвідують заняття в будні дні, 3-5 днів на тиждень. Тобто навчання займає близько 30 годин в тиждень. Субота і неділя - це вільні від навчання дні. Дуже часто студентам виділяється 1 день в тиждень для самонавчання, відвідування бібліотек, роботи в інтернеті.
На заочній формі навчання студенти відвідують лекції 2 рази в місяць в п'ятницю, суботу та неділю. За кількістю годин і інтенсивності навчання заочна форма практично не поступається стаціонару.

Навчальний рік складається з двох семестрів: осіннього і весняного. Осінній семестр триває з жовтня по кінець січня. Зимовий - з кінця лютого до середини червня. В кінці кожного семестру слідує екзаменаційна сесія. Загальна тривалість навчального року близько тридцяти тижнів.

Навчальний процес складається з лекцій, практичних занять, семінарів. Лекції та практичні заняття проходять дуже цікаво оскільки студенти активно залучаються до процесу шляхом дискусій, обговорень, рішення кейсів, завдань і т.д.

Кожен вуз визначає свою систему оцінювання знань студентів. Найбільш поширена наступна система:

  • відмінно (5);
  • добре з плюсом (4,5);
  • добре (4);
  • задовільно з плюсом (3,5);
  • задовільно (3);
  • незадовільно (2).


Навчання в польських вузах проводиться як на польській, так і на англійській мовах. Навчання англійською мовою стає все більш і більш популярним в країні. Щорічно вузи відкривають нові напрямки та спеціальності доступні для вивчення англійською.


Вартість навчання

Вартість навчання в польських вузах "стартує" від 800 євро в рік. В середньому, навчання на англійській мові коштує 1500-2500 євро на рік. При цьому якість навчання дуже висока. Польська система вищої освіти визнана однією з кращих в світі за якістю


Дипломи

Дипломи польських вищих навчальних закладів визнаються в більшості країн світу і Європи. Додаткове їх підтвердження не потрібно.
В Україні дипломи польських вузів визнаються на основі угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща «Про академічну взаємовизнання документів про освіту і рівноцінність ступенів
».
 

Болонська система

Польша присоединилась к Болонскому процессу в 1999 году.Польща приєдналася до Болонського процесу в 1999 році. Країна разом з 29 іншими державами Європи реформувала свою систему освіти щоб відповідати вимогою Загальноєвропейської Системи.
У Польщі прийнята і використовується Європейська Кредитна Трансферна Система (ECTS), яка покликана полегшити процедуру порівняння рівня підготовки студентів різних країн за одними напрямами.
Також Польські університети залучені в міжнародний обмін студентами за такими програмами як SOCRATES/Erasmus. Зазначені програми дозволяють студентам вчиться до 1 року в будь-якому вузі Європи.

 

 Яндекс.Метрика
design by webdoors.


Н
а
в
е
р
х