Кар'єра

Україна, за статистикою, має майже найбільшу кількість освічених в світі людей. Відсоток людей, що володіють вищою освітою - один з найвищих в світі. Щорічно випускаються з ВНЗ - десятки тисяч інженерів, лікарів, фармацевтів, архітекторів, молодших наукових співробітників та інших фахівців. Однак за статистикою тільки 15-20% людей працюють в подальшому за фахом, отриманої у ВНЗ.

 

Основні причини цього:

Низькі зарплати.

Людина, яка провчилася 5-6 років в університеті влаштувавшись на роботу за фахом в більшості своїй отримує зарплату не перевищує 100-200 доларів. Крім того, що прожити молодій людині без свого житла на цю суму досить складно, така зарплата повністю вбиває бажання і мотивацію працювати і розвиватися.

 

Відсутність робочих місць.
В Україні залишилася система вищої освіти від СРСР, проте вся промисловість для якої готувалися ці фахівці - зникла. Всі заводи, виробництва, інститути для яких потрібні були тисячі інженерів, фахівців - або зникли, або перебувають в жалюгідному стані і там не потрібно стільки нових співробітників.

 

Чи зміниться ситуація в найближчі 5-10 років?

На жаль абсолютно точно можна сказати що ні. За найоптимістичнішими прогнозами протягом наступних 5-7 років, середня зарплата в Україні виросте до 400-500 доларів. Тобто проблема низьких зарплат - на жаль не вирішиться. Тисячі нових великих заводів тут теж не з'являться бо це процес дуже довгий і ми не володіємо інвестиційною привабливістю. Відповідно тисяч нових сучасних місць для молодих інженерів, авіаконструкторів і інших фахівців не з'явиться.

 

Як побудувати цікаву кар'єру та заробити гарні гроші?!

На щастя чи на жаль єдиний на сьогоднішній день шлях - це КАР'ЄРА ЗА КОРДОНОМ.

Для того щоб побудувати кар'єру за кордоном є два шляхи - здобути освіту в Україні та потім спробувати отримати робочий контракт наприклад в США, Німеччині або Канаді. Або ж отримати освіту в країні в якій ви хочете працювати і вже на місці знайти роботу. Перший шлях - дуже і дуже складний. Просто для статистики скажу що таким шляхом будують кар'єру за кордоном всього лише 10-15% наших земляків.

 

Чому складно отримати гарну роботу за кордоном с українськими освітою та громадянством? 

Іноземці не знають мову досконало. Як би людина не вивчала іноземну мову, але тільки постійна щоденна практика протягом тривалого часу дозволяє вивчити і поліпшити знання іноземної мови до рівня носія мови. Це можливо тільки в розмовному середовищі.

Українські дипломи в основній своїй масі не визнаються за кордоном. Формально звичайно ми маємо з багатьма країнами договори про визнання дипломів, але на практиці - це не працює.

Для того щоб прийняти на роботу громадянина іншої країни і зробити йому всі необхідні документи для отримання робочої візи - роботодавцю необхідно пройти сотні бюрократичних процедур і заплатити чималу суму за оформлення всіх документів. При цьому людина може не отримати візу або ж по приїзду виявитися невідповідним фахівцем. На це мало хто наважується.

Неможливо особисто побачити людину і провести співбесіду.

 

Єдиний доступних всім шлях побудови кар'єри  в розвинених країнах - отримання там освіти.

Не обов'язково їхати отримувати - вищу освіту. Можна почати з середньої-технічної освіти або навіть з мовних курсі. Це простіше і з фінансової точки зору і по самому навчанню. Отримавши місцеву освіту ви маєте всі шанси влаштуватися в кращі компанії світу такі як Facebook, Microsoft, Google, BMW, Airbus, Siemens.

 

Це не просто красиві слова, а реальні історії простих молодих людей, які вже поїхали!

 


 Н
а
в
е
р
х