Проживання і побут в польських ВНЗ

Проживання
Студенти живуть в гуртожитках або ж знімають квартиру / кімнату. Гуртожитки в Польщі зовсім не схожі на гуртожитки в нашій країні. У кожній кімнаті проживає від 1 до 3 осіб, в кімнатах зроблений ремонт, які у нас можна було б назвати "капітальним", є душ, інтернет, гаряча і холодна вода. Вартість проживання в гуртожитку складає від 70 до 120 євро в місяць, залежить від якості гуртожитку. За таку ж суму можна зняти кімнату, наприклад в 3-кімнатній квартирі. У гуртожитку жити цікавіше, веселіше і мову вчити швидше. Однак навчальний процес через згадані вище причини проходить важче. У квартирі зручніше, комфортніше і спокійніше. Людина, живучи в квартирі звикає до дорослого життя, до того, що йому необхідно частину свого бюджету витрачати на оренду житла. Він звикає до самостійності. Додатковим плюсом є те, що квартиру можна вибрати в районі, який вам подобається.

Підробіток / Сезонна робота
Більшість студентів одночасно навчаються і працюють з метою заробити грошей на свої потреби. Годинна ставка за роботу, припустимо, в супермаркеті промоутером становить 2-3 євро. Такий підробіток дозволяє студенту повністю окупити свої витрати в країні. Під час тривалих (3-4 місяці) літніх канікул більшість студентів, за прикладом європейської молоді, намагаються заробити кошти на оплату наступного року навчання. Студенти, як правило, влаштовуються на сезонні роботи в Польщі, Німеччині, Фінляндії, США. Це можливо завдяки вільному пересування країнами ЄС для студентів, які навчаються в Польщі. В середньому оплата однієї години роботи становить: 5-7 євро (ЄС), 7-9 $ (США).

Вид на проживання
Вид на проживання (Карта побиту в Польщі) - це юридичний документ, який підтверджує законність проживання в даній країні, тобто вид на проживання. Вона необхідна для того, щоб легально працювати на території Польщі.

Для того щоб просто вчитися в Польщі досить звичайної навчальної візи, виданої консульством Польщі на Україні. Оформлення Карти побиту непроста юридична процедура, яка вимагає дотримання ряду умов, найважливішими серед яких є: наявність на рахунку в банку певної грошової суми і прописка в Польщі
.     

 

Харчування
На харчування у студента йде приблизно стільки ж грошей скільки він витрачає на Батьківщині. Ціни рівні. В даному питанні все залежить від людини. Де, як і чим він буде харчуватися. В середньому ж можна сказати, що місячні витрати на харчування становлять близько 100 євро. Ціни на продукти в Польщі приблизно такі ж як і в Росії / Україні, в деяких випадках навіть трохи поменше. Пообідати в недорогому кафе можна за 2-3 євро.

 

Транспорт
Польський громадський транспорт розвинений на високому рівні. Існують автобусні, трамвайні маршрути і метро. Весь транспорт їздить за розкладом, на кожній зупинці є розклад всіх маршрутів, карта проходження транспорту, також написано, який вид транспорту приходить в певний час.
Проїзд в громадському транспорті здійснюється за квитками, які можна купити в кіосках. Квитки потрібно «пробити» в транспортному засобі, в спеціальному автоматі інакше потрібно буде заплатити штраф. Всі квитки універсальні, поділу за видами транспорту немає. Є різні види квитків - в залежності від тривалості проїзду або терміну дії проїзного (20 хвилин, 40 хвилин, на добу, двоє, тиждень і так далі
).

Студентський  проїзний
Студентам надається можливість покупки місячного абонемента для проїзду у всіх міських видах транспорту (трамвай, автобус, метро). Вартість місячного абонемента з необмеженим числом поїздок - приблизно 50 злотих. Купівля проїзного квитка - дуже вигідне вкладення. Ціни на громадський транспорт в Польщі досить високі (одноразова 40-хвилинна поїздка коштує 3,50 злотих або майже 9 грн), а при покупці проїзного квитка студенти отримують 50% знижку на користування громадським транспортом.

 

Страхування
При виїзді за кордон студенти в обов'язковому порядку оформляють собі поліс страхування медичних витрат. Поліс медичного страхування повинен бути дійсним на території всіх країн-учасниць Шенгенської угоди, із сумою покриття не менше 30 000 євро для термінової медичної допомоги, невідкладної госпіталізації, депортації (термін дії страхового поліса повинен включати весь період першої запланованої поїздки). Один раз на рік необхідно сплатити відповідний страховий поліс, вартістю в межах від 450 до 1100 гривень.

 

 Яндекс.Метрика
design by webdoors.


Н
а
в
е
р
х